Spoglądaj w przyszłość, działaj w teraźniejszości
Zapewne masz za sobą wiele prób rzucenia nałogu. Znasz więc poczucie bezsilności, zablokowania, tkwienia w miejscu. Wiesz, czym są rozpacz, zmaganie z samym sobą, próby wytrwania w postanowieniu i gorycz kolejnej porażki.
Książka Życie bez nałogu pomoże ci wyjść z zaklętego kręgu destrukcyjnych zachowań. Dowiesz się z niej, jak dzięki technikom terapii akceptacji i zaangażowania poradzić sobie z przytłaczającymi emocjami i bolesnymi myślami, które utrudniają wytrwanie bez używek. Poznasz sposoby na uporanie się z gniewem, wstydem, brakiem wiary w siebie, niepewnością czy lękiem – które są przyczyną ciągłych powrotów do nałogu. Nauczysz się także skupiać na byciu tu i teraz zamiast na niepowodzeniach z przeszłości czy obawach o przyszłość. Przestaniesz działać impulsywnie i polegać na automatycznych odruchach, odkryjesz swoje prawdziwe wartości i odnajdziesz motywację do trwałej zmiany swojego życia na lepsze.
Dzięki zamieszczonym w książce przykładom i praktycznym ćwiczeniom dowiesz się, jak:
• pozbyć się destrukcyjnych przekonań i szkodliwych nawyków,
• poradzić sobie z pokusami i natrętnymi myślami,
• rozwiązywać problemy w konstruktywny sposób,
• kształtować w sobie trwałą motywację,
• uzdrowić relacje z bliskimi.
Nie czekaj dłużej. Ta książka pomoże ci zwalczyć uzależnienie na dobre!
Bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak budować motywację do rzucenia nałogu. Książka ma formę samopomocowego przewodnika, który zachęca do spojrzenia na własne życie z innej perspektywy. Odnajdziemy w niej zarówno nawiązania do ruchu Anonimowych Alkoholików, jak i podejście do uzależnienia właściwe terapii akceptacji i zaangażowania. Książka uświadamia czytelnikom, że proces zdrowienia zaczyna się od nich samych. Niejednokrotnie zmusza do myślenia, a jej lektura stanowi odważną inwestycję we własne życie.
Joanna Cichowlas
psycholożka, certyfikowana specjalistka psychoterapii uzależnień, psychoterapeutka
Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni
Życie bez nałogu może początkowo budzić obawy. Kim jestem, nie pijąc? Czego chcę dla siebie, gdy przestanę brać? Jak naprawić błędy popełnione po drodze? Jak wytrwać w decyzji o niepiciu? Umiejętność udzielenia odpowiedzi na tego typu pytania jest kluczowa dla utrzymania motywacji do życia w trzeźwości. Dzięki tej książce krok po kroku nauczysz się na nie odpowiadać. Kelly Wilson, jeden z autorów, sam ma za sobą trudną i nierówną walkę z uzależnieniem. W książce dzieli się wątpliwościami, z jakimi mierzył się w trakcie wychodzenia z nałogów, i trudnościami, które udało mu się pokonać. Sam od wielu lat żyje w trzeźwości, a jego doświadczenia sprawiły, że stał się znanym i cenionym terapeutą. Ta książka będzie olbrzymim wsparciem dla wszystkich, którzy chcą powiedzieć „nie” uzależnieniu.
Agnieszka Wroczyńska
psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka PTTPB
Kelly Wilson jest jedną z wyjątkowych postaci w historii terapii behawioralnej. Był uzależniony od wielu substancji jednocześnie, spadł na samo dno i poróżnił się z rodziną, ale znalazł drogę do życia bez używek. Obecnie jest cenionym naukowcem i psychoterapeutą, spełnionym ojcem i mężem, profesorem oraz współtwórcą terapii akceptacji i zaangażowania. Łączy autorytet życiowy i bazujący na wiedzy naukowej, przez co jest najlepszą osobą, by uczyć innych, jak sobie radzić, gdy władzę przejmuje substancja lub nałogowa czynność.
Bartosz Kleszcz
psychoterapeuta ACT, uczesieact.pl
W książce opisano, jak można łączyć prezentowane podejście z programem dwunastu kroków stosowanym przez wspólnoty Anonimowych Alkoholików i Anonimowych Narkomanów.
Artykuły i recenzjePsychology of LifeZdrowa GłowaTworzenie wartościowego życia - Ośrodek Terapii Poznawczych i BehawioralnychFragment książkiWybierz wolność- czyli jak uwolnić się od uzależnienia - A. Pacut