Znaczenie miłości to ciekawa oraz przystępna interpretacja najnowszych odkryć z dziedziny neuronauki, psychologii, psychoanalizy i biochemii. Jest to nieoceniona lektura zarówno dla rodziców, jak i specjalistów.
Sue Gerhardt napisała niezwykle ważną książkę, którą powinni przeczytać wszyscy rodzice, nauczyciele, lekarze i politycy.
Daniel Goleman, autor Inteligencji emocjonalnej
Niesamowicie pomocny instruktaż odnoszący się do nowej neuronauki oraz jej podstawowych założeń we współczesnej psychoanalizie: ogromnego znaczenia wzajemnych relacji w kształtowaniu ludzi, ich centralnej pozycji w działaniach terapeutycznych oraz decydującego wpływu, jaki ważne, przepełnione miłością relacje wywierają na naszą zdolność bycia człowiekiem.
* Susie Orbach
Taka ludzka, mądra książka (...) powinni ją przeczytać wszyscy, którzy mają do czynienia z opieką nad dziećmi.
Dorothy Rowe, pisarka, psycholog
Jest to obowiązkowa lektura nie tylko dla rodziców, ale również dla osób zaangażowanych w zdrowie psychiczne, edukację, politykę publiczną oraz tak naprawdę wszystkich zainteresowanych dobrem przyszłych pokoleń.
* Allan N. Schore, Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles
Nierzadko osoby pracujące w mniejszych czy większych organizacjach zadają sobie pytanie: po co w ogóle są menedżerowie? Wszedłszy do dowolnej firmy i przyjrzawszy się pracy zatrudnionych w niej ludzi, możemy odnieść wrażenie, że ci mogliby obejść się bez osób zarządzających, zwłaszcza gdy procesy przebiegają gładko, a pracownicy są kompetentni i elastyczni. Wyobraźmy sobie jednak sytuację odwrotną: w firmie nie ma specjalistów, tylko sami menedżerowie. Taki obrazek wygląda dosyć absurdalnie. Pytanie o zasadność istnienia menedżerów jest oczywiście prowokacyjne, ale pozwala na głębszy namysł nad istotą ich pracy. Aby dobrze ocenić sens i efekty działań menedżerskich, należy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z charakterem pracy menedżerów, a zwłaszcza ze sposobem, w jaki ci podejmują decyzje.
Czytaj więcej
Czy bycia kreatywnym można się nauczyć? Niektórzy twierdzą, że jest to wrodzona predyspozycja, którą albo posiadamy albo nie. Wszelkie wątpliwości na ten temat rozwiewa Aneta Chybicka, autorka książki "Outside the box".
Czytaj więcej
Pierwsza publikacja, która prezentuje podejście terapeutyczne dopasowane do potrzeb dzieci i adolescentów cierpiących na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne oraz ich rodzin.
Czytaj więcej
Niniejszy podręcznik wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym i stanowi doskonałą pomoc dla terapeutów pracujących z młodymi pacjentami, których głównym problemem jest zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Badania pokazują, że najbardziej skuteczną formą pomocy osobom dotkniętym tym zaburzeniem jest terapia poznawczo-behawioralna, a zwłaszcza terapia oparta na ekspozycji i powstrzymaniu reakcji.
Czytaj więcej
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
William R. Miller, Stephen Rollnick
Rok wydania:
2025
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
Thomas R. Lynch
Rok wydania:
2023
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
Thomas R. Lynch
Rok wydania:
2024
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
Padesky Christine A., Greemberger Dennis
Rok wydania:
2025