Jakim rodzicem chcesz być?
Często masz poczucie, że wciąż robisz coś nie tak? Że nie jesteś wystarczająco dobrym rodzicem? Mimowolnie porównujesz się do innych i odczuwasz presję oczekiwań, którym nie jesteś w stanie sprostać?
Ta książka pomoże ci uwolnić się od przymusu bycia nieomylnym rodzicem. Pokaże, jak przestać zadręczać się swoimi niedociągnięciami i skupić się na tym, jaką mamą lub jakim tatą chcesz być dla swoich dzieci. Wesprze w odkrywaniu własnych rodzicielskich wartości oraz nauczy elastyczności i otwartości.
Techniki terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) pomogą ci:
uporać się z niepomocnymi myślami i emocjami, by reagować w trudnych sytuacjach tak, jak tego naprawdę chcesz
stawiać granice innym oraz dokonywać wyborów najlepszych dla waszej rodziny, bez względu na cudze opinie
wspierać samodzielność i rozwój psychospołeczny dziecka, motywując je do podejmowania wyzwań
O książce:
Podążanie za swoimi wartościami to jeden z elementów szczęśliwego życia. Bycie dobrą mamą było dla Oli Żabickiej tak ważne, że zmieniła ścieżkę rozwoju zawodowego. Dzięki temu trzymamy w ręku książkę wszechstronnie wykształconej specjalistki, ale też troskliwej mamy. Zamiast pouczeń otrzymujemy metodę sprawdzoną i w gabinecie, i w życiu. A także aktualną psychologiczną wiedzę, życiowe przykłady i proste ćwiczenia, które pomagają stawać się takimi rodzicami, jakimi chcemy być.
Maria Kaczorowska – psycholożka i terapeutka ACT, twórczyni profilu Miłe Obrazki
O autorce:
Aleksandra Żabicka – terapeutka ACT, wykładowczyni, tłumaczka, mama dwójki dzieci. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi i nastolatkami, prowadzi szkolenia dla rodziców i specjalistów zdrowia psychicznego, na profilu ACT-owa mama popularyzuje rodzicielstwo oparte na dowodach naukowych inspirowane kontekstualnymi naukami o zachowaniu, w szczególności ACT. Należy do Association for Contextual Behavioral Science oraz do ACBS Polska.
Nierzadko osoby pracujące w mniejszych czy większych organizacjach zadają sobie pytanie: po co w ogóle są menedżerowie? Wszedłszy do dowolnej firmy i przyjrzawszy się pracy zatrudnionych w niej ludzi, możemy odnieść wrażenie, że ci mogliby obejść się bez osób zarządzających, zwłaszcza gdy procesy przebiegają gładko, a pracownicy są kompetentni i elastyczni. Wyobraźmy sobie jednak sytuację odwrotną: w firmie nie ma specjalistów, tylko sami menedżerowie. Taki obrazek wygląda dosyć absurdalnie. Pytanie o zasadność istnienia menedżerów jest oczywiście prowokacyjne, ale pozwala na głębszy namysł nad istotą ich pracy. Aby dobrze ocenić sens i efekty działań menedżerskich, należy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z charakterem pracy menedżerów, a zwłaszcza ze sposobem, w jaki ci podejmują decyzje.
Czytaj więcej
Czy bycia kreatywnym można się nauczyć? Niektórzy twierdzą, że jest to wrodzona predyspozycja, którą albo posiadamy albo nie. Wszelkie wątpliwości na ten temat rozwiewa Aneta Chybicka, autorka książki "Outside the box".
Czytaj więcej
Pierwsza publikacja, która prezentuje podejście terapeutyczne dopasowane do potrzeb dzieci i adolescentów cierpiących na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne oraz ich rodzin.
Czytaj więcej
Niniejszy podręcznik wypełnia lukę na polskim rynku wydawniczym i stanowi doskonałą pomoc dla terapeutów pracujących z młodymi pacjentami, których głównym problemem jest zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Badania pokazują, że najbardziej skuteczną formą pomocy osobom dotkniętym tym zaburzeniem jest terapia poznawczo-behawioralna, a zwłaszcza terapia oparta na ekspozycji i powstrzymaniu reakcji.
Czytaj więcej
Wydawca:
Edgard
Autor:
Mark Williams
Rok wydania:
2023
Wydawca:
Oficyna INGENIUM
Autor:
Pod redakcją: Aleksandara Dimitrijevicia i Michaela B. Buchholza
Rok wydania:
2023
Wydawca:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP
Autor:
Philip C. Kendall, Muniya S. Khanna
Rok wydania:
2023
Wydawca:
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne / GWP
Autor:
Jeremy W. Pettit, Ryan M. Hill
Rok wydania:
2023