Ta książka jest o tym, co wszystkie matki czują i przeżywają, a czego się wstydzą i obawiają. Świadomość tego, co trudne i złe, pomaga cieszyć się cudem macierzyństwa.” Katarzyna Pruchnicka, Radio 357 Molly Millwood – doktor psychologii klinicznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zawodzie terapeuty. Prowadzi badania i publikuje artykuły na temat terapii traumy, leczenia PTSD oraz zaburzeń osobowości borderline. Zajmuje się depresją poporodową oraz terapią par i rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem etapu wczesnego rodzicielstwa. Jest wykładowczynią psychologii w Saint Michael’s Collage w Vermont. „Wzruszające, pełne miłości słowa skierowane do matek na całym świecie – Macierzyństwo bywa trudne rzuca nowe światło na aspekty macierzyństwa zbyt długo skrywane pod woalem wstydu. Sformułowanie powtarzające się niczym refren w poradniku Millwood – «nie jesteś sama, to, co czujesz, nie jest niczym nadzwyczajnym» – pełni funkcję umacniającą i uzdrawiającą”. – dr Craig Malkin, wykładowca w Harvard Medical School, autor Rethinking Narcissism „Książka świetnie odpowiada na rosnące zainteresowanie przywiązaniem, ułatwiając zrozumienie bliskich relacji. Doświadczenie autorki w tym temacie jest widoczne na każdej stronie – Molly pisze rewelacyjnie. Gdybym była początkującą matką, szukałabym właśnie takiej publikacji”. – dr Sue Johnson, autorka bestsellera Przytul mnie. Siedem rozmów, które zapewnią miłość przez całe życie „W swojej książce Molly Millwood prezentuje wzruszający obraz złożonych aspektów współczesnego macierzyństwa, czyniąc to ze współczuciem i empatią. Przyziemność opieki nad małym dzieckiem potrafi wprawdzie przyćmić piękno tego aktu – a także zdezorientować nas do tego stopnia, że tracimy kontakt z własnym ja – ale celne wskazówki Molly pomogą czytelniczkom odnaleźć wśród chaosu znaczenie, bliskość i radość”. -- dr Leah Weiss, autorkaksiążki How We Work, wykładowczyni w The Center for Compassion and Altruism Research and Education, Stanford University
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Nierzadko osoby pracujące w mniejszych czy większych organizacjach zadają sobie pytanie: po co w ogóle są menedżerowie? Wszedłszy do dowolnej firmy i przyjrzawszy się pracy zatrudnionych w niej ludzi, możemy odnieść wrażenie, że ci mogliby obejść się bez osób zarządzających, zwłaszcza gdy procesy przebiegają gładko, a pracownicy są kompetentni i elastyczni. Wyobraźmy sobie jednak sytuację odwrotną: w firmie nie ma specjalistów, tylko sami menedżerowie. Taki obrazek wygląda dosyć absurdalnie. Pytanie o zasadność istnienia menedżerów jest oczywiście prowokacyjne, ale pozwala na głębszy namysł nad istotą ich pracy. Aby dobrze ocenić sens i efekty działań menedżerskich, należy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z charakterem pracy menedżerów, a zwłaszcza ze sposobem, w jaki ci podejmują decyzje.
Czytaj więcej
Czy bycia kreatywnym można się nauczyć? Niektórzy twierdzą, że jest to wrodzona predyspozycja, którą albo posiadamy albo nie. Wszelkie wątpliwości na ten temat rozwiewa Aneta Chybicka, autorka książki "Outside the box".
Czytaj więcej
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
Monika Szubrycht
Rok wydania:
2022
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
Julia Bueno
Rok wydania:
2022
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
Redakcja: Wojciech Drath, Bogdan de Barbaro
Rok wydania:
2022
Wydawca:
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Autor:
Karl Pillemer
Rok wydania:
2022