Dlaczego emocje wydają się być automatyczne? Czy racjonalna myśl naprawdę kontroluje emocje? Jak emocje wpływają na chorobę? Jak możesz zwiększyć inteligencję emocjonalną swoich dzieci? Książka „Jak powstają emocje" udziela odpowiedzi na te i na wiele innych pytań, ujawniając najnowsze badania i tworząc praktyczne zastosowanie nowej nauki o emocjach, umyśle i mózgu.
„Ta skrupulatna, oparta na znakomitych badaniach i głęboko przemyślana książka ujawnia nowy wgląd w nasze emocje - czym są, skąd się biorą, dlaczego je mamy. Ta książka będzie skarbem dla każdego, kto kiedykolwiek podejmował wysiłek pogodzenia ze sobą serca i mózgu; wyjaśnia ona naukę, nie wyrządzając krzywdy humanizmowi tematu przewodniego".
- ANDREW SOLOMON, autor książki „Far from the Tree"
„Zastanawiasz się czasem, skąd biorą się twoje emocje? Lisa Barrett, światowej sławy ekspertka w dziedzinie psychologii, napisała ostateczny przewodnik po uczuciach i nauce o mózgu stojącej za nimi".
- ANGELA DUCKWORTH, autorka książki „Upór: potęga pasji i wytrwałości"
„Wszystko, co wydawało ci się, że wiesz na temat swoich uczuć i powodu ich odczuwania okazuje się być szokująco błędne. Lisa Barrett rzuca światło na fascynującą, nową naukę o naszych emocjach, oferując realne przykłady, dlaczego ma ona znaczenie w takich dziedzinach, jak zdrowie, rodzicielstwo, związki i bezpieczeństwo narodowe".
- PEGGY ORENSTEIN, autorka książki „Girls & Sex"
„Po przeczytaniu Jak powstają emocje już nigdy nie pomyślę o emocjach tak, jak kiedyś. Lisa Barrett otwiera zupełnie nowy obszar do walki ze stereotypami dotyczącymi płci i do ustanawiania lepszej polityki".
- ANNE-MARIE SLAUGHTER, autorka książki „Unfinished Business"
„Wszyscy żywimy przeczucie na temat emocji: że sposób, w jaki przeżywamy radość, strach czy złość jest automatyczny i odbywa się tak samo, jak u członka ludu zbieracko-łowieckiego z Kalahari. W tej znakomitej książce Lisa Barrett sięga do współczesnych badań, by zaoferować nam radykalnie inny obraz: że przeżywanie emocji jest wysoce zindywidualizowane, nacechowane neurobiologicznie i nierozłącznie związane z poznaniem. Jest to prowokacyjna, przystępna i istotna książka".
- ROBERT SAPOLSKY, autor książki „Why Zebras Don't Get Ulcers"