Autorem "Homoseksualności w rodzinie" jest psycholog, który opisuje przeżycia i reakcje rodziców związane z ujawnieniem faktu homoseksualności ich dzieci. To przełom na polskim rynku wydawniczym, ponieważ to pierwsza publikacja z takim wyczuciem wkraczająca w obszary bardzo osobistych przeżyć. Dzięki tej lekturze rodzice mogą sobie uświadomić, że nie tylko oni zmagają się z trudnymi uczuciami, i poznać sposób na to, by sobie z nimi poradzić. Autor szczegółowo opisuje specyfikę coming outu w relacji matka-córka, matka-syn, ojciec-córka, ojciec-syn, przy czym narratorami większej części tej opowieści są rodzice i dzieci, którzy taki proces przeszli. To bardzo trudny problem, zwłaszcza w polskiej rzeczywistości, ale nie można negować jego istnienia, a raczej wychodzić naprzeciw ludziom, którzy doświadczają trudnych momentów w swoim życiu.
To znakomity przegląd zagadnień związanych z procesem coming out młodzieży lesbijskiej, gejowskiej i biseksualnej! Autor mistrzowsko połączył wywiady z młodymi ludźmi oraz omówienie wyników badań, dzięki czemu jego książka to najlepszy przewodnik dotyczący ujawniania orientacji seksualnej, z jakim kiedykolwiek się spotkałam. Znajdziemy tu odrębne rozdziały ukazujące odkrycie się córki przed matką, córki przed ojcem oraz syna przed matką i syna przed ojcem. Szkoda, że nie dysponowałam tą książką, kiedy sama się ujawniałam! prof. Esther Rothblum,Wydział Psychologii University of Vermont, Burlington
Możemy zauważyć powszechną tendencję do traktowania młodzieży należącej do mniejszości seksualnych jak borykających się z trudnościami ofiar uprzedzeń społeczeństwa. Odrzucając taką postawę, dr Savin-Williams kreśli urozmaicony portret młodych osób, ukazując ich doświadczenia wynikające z odsłonięcia swojej orientacji seksualnej przed najbliższą rodziną. Przedstawione dane oraz analizy naukowe zapewniają nie tylko głęboki wgląd w problemy, z jakimi zmaga się młodzież, lecz również ukazują jej pozytywne doświadczenia związane z procesem coming out. prof. Gregory Herek, University of California, Davis
Dr Ritch Savin-Williams jest profesorem psychologii klinicznej i rozwojowej oraz kierownikiem studiów dyplomowych na Wydziale Rozwoju Człowieka w Cornell University. Napisał pięć książek na temat rozwoju młodzieży. Ostatnia z nich, „...And Then I Became Gay: Young Men`s Stories" (1998) to pierwszy tom trylogii eksplorującej życie młodzieży należącej do mniejszości seksualnych. Wcześniej ukazała się praca zredagowana wspólnie z Kennethem M. Cohenem "The Lives of Lesbian, Gays, and Bisexuals: Children to Adults" (1996) oraz "Gay and Lesbian Youth: Expressions of Identity" (1990), będąca relacją z pierwszych przeprowadzonych na szeroką skalę badań młodzieży reprezentującej mniejszości seksualne. Obecnie dr Savin-Williams pisze o doświadczeniach dorastających dziewcząt, które odkrywają odczuwanie pociągu seksualnego do tej samej płci, o próbach samobójczych wśród młodzieży należącej do mniejszości seksualnych oraz o odczuwaniu pociągu homoerotycznego przez młodzież heteroseksualną.
Dr Savin-Williams jest również licencjonowanym psychologiem klinicznym i prowadzi prywatną praktykę. Specjalizuje się w zagadnieniach tożsamości i relacji młodych osób oraz w tematyce rodzinnej. Pełnił rolę eksperta w sprawach sądowych dotyczących małżeństw osób tej samej płci, adopcji oraz organizacji Boy Scout, zasiadał też w niezliczonych profesjonalnych komitetach do spraw etyki badawczej, między innymi był współprzewodniczącym American Psychological Foundation`s Roy Scrivner Small Grant Awards. Jest również autorem programu nauczania dla uczniów pierwszych lat szkoły średniej (junior high school), opracowanego dla Unitarian Universalist Association, ten program jest zatytułowany "Beyond Pink and Blue: Exploring Our Stereotypes of Sexuality and Gender".
Zdjęcie Autora pochodzi ze strony http://gradeducation.lifesciences.cornell.edu/faculty/individual22841